Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kniha

(Helena Oplištilová, 16. 7. 2018 10:12)

Dobrý den, přistěhovala jsem se do Liblic před půl
rokem a s radostí sleduji a poznávám okolí. Proto
bych ráda věděla,kde bude možné knihu zakoupit.

Re: kniha

(Ivana, 16. 7. 2018 17:36)

Dobrý den,
knihu bude možné zakoupit u mne doma. Adresa je v kontaktech, nebo ji zde pak na nějaký čas zveřejním na úvodní straně. Hezký den Ivana Havlínová

blikající stožáry vysílače

(Vladimír Anděl, 21. 6. 2018 0:12)

Přečetl jsem si va vašem webu celou historii vysílače a velmi oceňuji množství zajímavých detailů (včetně těch technických), které se vám povedlo najít. Ale jednu věc jsem na netu hledal a nenašel. Proč stožáry blikají a ještě k tomu červeně i bíle? Pokud vím, pro letecký provoz snad stačí, že červeně svítí. Nebo mají fungovat jako nějaký maják? Není způsob blikání závislý na tom, z které strany se na stožáry dívám? Když jsem jel pozdě odpoledne od Prahy, všimnul jsem si jen bílého blikání. Když jsem byl na cestě z Č. Brodu do Poříčan, stožáry blikaly červeně. To blikání je večet vidět hodně daleko. Viděl jsem ho i z kopce nad vesnicí Holé Vrchy u Mladé Boleslavi.

Re: blikající stožáry vysílače

(Ivana, 21. 6. 2018 12:08)

Dobrý den, zatím se mi nepodařilo zjistit proč blikají stožáry, ale napsala jsem dotaz na radiokomunikace, tak snad se dozvíme něco nového.

Re: blikající stožáry vysílače

(Ivana, 21. 6. 2018 17:26)

Dobrý den, zasílám odpověď radiokomunikací:
vzhledem k poruchovosti stávajícího výstražného osvětlení stožárů vysílače Liblice, bylo rozhodnuto o jeho obnově. Při projektování a vlastní realizaci obnovy musely být dodrženy podmínky Úřadu pro civilní letectví vycházející z nových norem.

Bořivoj Rambousek

(Tom, 9. 3. 2018 8:38)

Při vyklízení pozůstalosti po dědovi jsem nalezl portrét chlapce signovaný jménem Bořivoj Rambousek r.1913-pokud by jste ho chtěla zde přidat mezi obrázky,tak rád zašlu foto.Vzhledem k tomu ,že jeden z prapředků v rodině kdysi dávno měl návaznost na místní cukrovar,tak se jistě jedná o Vámi uvedeného malíře.

Re: Bořivoj Rambousek

(Ivana, 10. 3. 2018 18:09)

Dobrý den,
děkuji za nabídku a ráda ji využiji. Můžete mi prosím zaslat foto na e-mail: ivana.havlinova@seznam.cz a zároveň bych na Vás měla dotaz ohledně prapředka. Připravuji knihu o Liblicích a zajímám se o rody a rodiny, které žili v obci. Děkuji Ivana Havlínová

Borivoj Rombousek

(Dr. IstvánTóth PhD , 28. 6. 2016 12:33)

40 kusov Rombouskovych karikatur,kresby se nachdzají v Schmidt Múzeu v Szombathely , Madarsko. Snažia vytlačit, uverejnit. Ve vašem textu "Zde také v r. 1913 vznikl výstižný Rambouskův portrét provedený Vl. Silovským. "
Prosím Vás kde se nachazí portrét.Akym spusobem se možno dostát kopiu.

Vašu pomoc moc dakují!

Re: Borivoj Rombousek

(Ivana, 28. 6. 2016 13:01)

Dobrý den, tuto informaci jsem převzala z Českobrodského zpravodaje, který vyšel již v roce 1985 a bohužel vůbec nemám tušení, kde by se mohl nacházet portrét Bořivoje Rambouska.
Přeji hodně štěstí při pátrání po tomto portrétu.

Zajímavé čtení.

(Petr Veselský, Kolín, 30. 3. 2016 14:46)

Dobrý den,jsem rád že jsem narazil na tyto stránky. Tak jsem si opravdu pěkně početl o historii vysílačů v Liblicích. A dozvěděl jsem se, co jsem neznal. Prohléd si skvělé fotografie.
Z vyprávění vím, že po uvedení do provozu stávajících vysílačů, bylo elektromagnetické pole tak silné, že dívčím internátu kde měli v postelích drátěné matrace nastal fyzikální problém a prý jim kmitaly v rytmu vysílaného signálu.A doutnavky svítily i bez připojení na síť.

vysilac liblice

(svoboda, 12. 6. 2014 15:15)

pozdravuji vsechny z harrachova

Dotaz

(Irena Kuklová, 13. 12. 2013 10:29)

není nikde informace, kolik mají Liblice současný stav obyvatel nebo jsem to přehlédla?
a dlouhodobě se ptám-hlavně vždy na Fóru města a pana starosty, kde je Panenka Marie, která stála na křižovatce ulic Školní a Ve Staré vsi pod stromem. bylo slibováno, že pan Turek, který původně pozemky koupil ji vrátí na místo!? I podle starosty není původní místo vhodné-umístila bych ji na náves ke zvoničce..

Re: Dotaz

(Ivana Havlínová, 13. 12. 2013 16:32)

Současný počet obyvatel se mi zatím nepovedlo zjistit, úřady nereagují na dotaz. Budu se snažit zjistit. Pokud jde o pomníček s Panenkou Marií, tak ten se složen ve Kšelích u nějakého pána ve stodole, protože město se nemůže domluvit s majitelem pozemku, aby se mohl vrátit na původní místo. Je třeba celý pomníček i zrekonstruovat a nejsou finanční prostředky. Tuto informaci jsem obdržela na Městském úřadě.

Re: Re: Dotaz

(Svoboda, 12. 6. 2014 15:12)

dekuji vsem pracovnikum na vysilaci!!!

Pochvala

(Markéta, 12. 5. 2014 17:03)

Úžasné stránky. Jen tak dál!!!

zpráva k Jaroslavu Rambouskovi

(Josef Valtr, 14. 3. 2013 17:32)

dobrý den obrácím se na Vás vzhledem k tomu že máme ve vlastnictví obraz Vašeho rodáka Jaroslava Rambouska, který namaloval v roce 1938 na Kralickém Sněžníku, jedná se o obráz tokajicích tetřevu na poli. Avšak o jeho tvorbě jsme toho moc nevypátráli, sám jsem amaterský malíř a protose se zajímám o historii a původ obrrazu, které máme. Kdyby jsrte veděli o tvorbě tohoto malíře více info. toto uvitám. Na oplátku Vám mohu poslat foto obrazu, který mužete uveřejnit na svém webu. Kontakt je josef.valtr@seznam.cz a jsem z Děčína. Píši Vám protože jediné info. bylo na Vašem webu k tomuto malíři.

rodaci

(stanislav šedina, 4. 3. 2013 14:49)

jsem rodak z liblic .muj otec byl valečny invalida z prvni světovi valky
dostal trafiku vliblicich v domě č p 83.
muj bratr jiři padnul u vysilače vroce 1945 v liblicich.

mirova.st@ seznam.cz

Re: rodaci

(Ivana, 4. 3. 2013 21:04)

Dobrý večer, děkuji za vzkaz, posílám e-mail

Poděkování

(Dana Černá, 30. 1. 2013 11:17)

Dobrý den, chci jen poděkovat za tyto úžasné stránky. Díky nim se mi podařilo najít spoustu informací o manželových příbuzných.

Vylov ryb

(Rybnik Nouzov, 3. 10. 2012 12:15)

Dobry den, nevite prosim, kdy bude vylov ryb na rybniku NOUZOV v LIblicich? Dekuju za info.